IKEA

– Szczecin

Przedmiotem umowy było zarządzanie kompletnym procesem inwestycyjnym w formule Construction Management budowy sklepu wielkopowierzchniowego IKEA w Szczecinie przy ul. Białowieskiej i Mieszka I. Jest to obiekt, w którym zastosowano szereg rozwiązań ekologicznych celem ochrony środowiska i minimalizacji emisji CO2.

Film z realizacji - IKEA film

 

Charakterystyka obiektu

 • Budynek:

  trzy kondygnacje nadziemne i jedna podziemna

 • Konstrukcja :

  żelbetowa szkieletowa

 • Powierzchnia:

  47 211 m2

 • Powierzchnia zabudowy:

  21 561 m2

 • Kubatura:

  294 490 m2

 • Infrastruktura towarzysząca:

  wiaty na wózki, tablice informacyjne, maszty flagowe

 • Parking:

  575 miejsc postojowych w garażu otwartym, 427 na terenie zewnętrznym, co daje razem 1002 miejsc postojowych łącznie dla aut osobowych, autobusów i aut z przyczepami, miejsc rodzinnych i taksówek

IKEA Szczecin

Zakres prac

Faza przygotowania inwestycji - współpraca z firmami projektowymi, proponowanie i opiniowanie optymalizacji przedstawianych rozwiązań w zakresie poprawności technicznej, technologicznej i ekonomicznej oraz zgodności ze standardami IKEA; Analiza dokumentacji technicznej (budowlanej, drogowej i instalacyjnej) pod względem prawidłowości jej wykonania jak też przyjętych rozwiązań, w tym zgodności ze standardami IKEA, prace kosztorysowe, opracowanie harmonogramu szczegółowego, procedura i plan przetargów, uczestnictwo jako konsultant i koordynator w wyborze wykonawców robót, weryfikacja umów z wykonawcami.

Faza realizacji inwestycji - przygotowanie zaplecza budowy, kompleksowy nadzór inwestorski wszystkich branż, koordynacja i nadzór prac, kontrole rzeczowo-finansową, kontrole BHP i PPoż, udział w odbiorach i uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie.

Faza zakończenia inwestycji i odbioru robót, skoordynowanie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej.

Zlecający

IKEA Retail Sp. z o.o.

Otwarcie

maj 2021r.

Zastosowane rozwiązania i instalacje

obiekt całkowicie niezależny od miejskiej sieci ciepłowniczej

do ogrzania obiektu jest używana energia pozyskana z ziemi za pomocą gruntowych wymienników ciepła. Na te potrzeby wykonano 192 odwierty.

latem energia geotermalna wspomagana pompami ciepła jest naturalnym źródłem chłodu, która zastępuje tradycyjną klimatyzację

do podgrzania wody bytowej do celów sanitarnych w sklepie będzie wykorzystywany odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych obsługujących pomieszczenia chłodni i mroźni

sklep został wyposażony w monitoring zużycia wody, oraz system monitorujący i zapobiegający ewentualnym wyciekom, wykorzystuje się wodę opadową

wykonano instalacje wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, elektroenergetyczną, kanalizacji teletechnicznej

Exceptional Talent

IKEA w Szczecinie

 • +48 61 624 74 55
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie prawa zastrzeżone KKBud Sp. z o.o.

Wykonane przez: Empressia

 • +48 61 624 74 55
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All rights reserved by KKBud Sp. z o.o.

Realization: Empressia