Nowy kontrakt w portfolio - Inwestor Zastępczy

Dla naszego stałego Klienta - Transgourmet Polska Sp. z o.o. - realizujemy zadanie Inwestora Zastępczego budowy Centrum Logistycznego FoodService w Gliwicach przy ul. Sikorskiego.

Zadanie jest o tyle skomplikowane, iż teren pod inwestycje stanowi obszar dawnej kopalni węgla kamiennego Sośnica - Pole Wschód, na której znajdowały się dwa szyby wydobywcze I i II. Stopniowe wyłączanie wydobywania nastąpiło w latach 80-tych, a ostateczną eksploatację zakończono w latach 90-tych XX wieku. Z uwagi na specyfikę i położenie obszaru inwestycji należało wykonać dodatkowe badania geotechniczne pod nowe wymagania inwestycyjne dla hali logistycznej wraz z parkingami i infrastrukturą towarzyszącą.

Prace przy tej inwestycji rozpoczęliśmy od opracowania Planu Zagospodarowania Terenu wraz z wariantowymi rozwiązaniami do akceptacji przez Inwestora. Kolejno przygotowaliśmy rozszerzoną koncepcję realizacyjną hali wraz z instalacjami jako bazę do prac projektowych oraz dane niezbędne do KIP i wielkości zapotrzebowania mediów.

Następnym etapem było opracowanie SIWZu wraz z harmonogramem inwestycji i przeprowadzenie procedury przetargowej wyboru Generalnego Wykonawcy dla formuły Zaprojektuj i Wybuduj.

Obecnie prowadzimy koordynację wykonania projektu oraz nadzór projektowy nad projektami technicznymi i  budowlanymi wykonywanymi przez Generalnego Wykonawcę, organizujemy narady projektowe i uczestniczymy w nich jako przedstawiciel Inwestora.

Kolejnym etapem będzie zarządzanie budową i prowadzenie jej zgodnie z projektem budowlanym i wykonawczym, aktywny monitoring harmonogramu rzeczowo-finansowego, nadzór inwestorski, nadzór geotechniczny, koordynacja robót GW z dostawcami i Wykonawcami Inwestora, udział w końcowym odbiorze inwestycji.

Poniżej wizualizacje hali:

  • +48 61 624 74 55
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie prawa zastrzeżone KKBud Sp. z o.o.

Wykonane przez: Empressia

  • +48 61 624 74 55
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

All rights reserved by KKBud Sp. z o.o.

Realization: Empressia